Zapraszam do hobby room

    Celem tej zakładki jest bliższe przedstawienie w kilku zdaniach moich zainteresowań. Jeżeli mają Państwo chwilę czasu i ochotę by przyjrzeć się dokładniej moim fascynacjom (do czego bardzo zachęcam) wystarczy kliknąć na odpowiedni link po lewej stronie. W tam dziale  starałem się umieścić większość swoich  zainteresowań i opisać je w najrzetelniejszy sposób. Wierzę, że poprzez przygotowanie tych materiałów pozwolę się lepiej poznać. Życzę miłej lektury.

     Muscle Car to jedna z legend amerykańskiej motoryzacji. Synonim potęgi amerykańskiego przemysłu   samochodowego i epoka będąca kamieniem milowym w rozwoju silników V8. Początek musclecarów datuje się oficjalnie na rok 1964, kiedy to jedna z marek koncernu GM – Pontiac zaprezentowała model GTO...

Książki - telewizja nie pozwala nam na samodzielne myślenie. Niczego nie musimy sobie wyobrażać czy  dochodzić do czegoś drogą naturalnej refleksji. Wszystko mamy podane: zarówno scenerię, mimikę, jak i ton głosu. Czytając mamy dużo więcej swobody. Sami obsadzamy role, obmyślamy tło i kierujemy akcją. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy. Dobra książka porusza i ożywia umysł..

 

         Kino - oglądanie filmów, w kinie, lub dzisiaj częściej w telewizji, stanowi nieodłączną część życia chyba każdego człowieka. Dla jednych to okazjonalna rozrywka, dla innych ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Ja kocham kino. Dlaczego?     Muzyka - łagodzi obyczaje... poza tym daje nam relaks, tak trudny czasem do osiągnięcia w  naszym szybkim życiu, przyjemność, pomaga się odprężyć. Dawniej ludzie nasłuchiwali treli ptaków, potem  instrumentów, śpiewali. Może muzyka jest    czymś pięknym, jeśli chodzi o zmysł słuchu... po prostu mamy to we krwi...

Battodo - (jap.抜刀道, "batto" - "wyciągnąć miecz i zadać cios" oraz "do" - "droga życiowa, praktyka") - zaliczany do kenjutsu  nowożytny styl szermierki mieczem japońskim (katana, wakizashi, tantō), najbardziej zbliżony do realnej walki. Główny nacisk położony jest na ćwiczenie ostrym mieczem, zwanym shinken, a przede wszystkim na testach cięć zrolowanych słomianych mat – tameshigiri.

 

Le parkour - jest to sport, który powstał we Francji, zapoczątkował go David Belle. Dosłownie na język polski oznacza "bieg", "droga do przebycia". Le parkour (PK) ma również inną swoją nazwę "free runing"(swobodny bieg).


Drifting - to obecnie najdynamiczniej rozwijający się sport motorowy. Polega na celowym zerwaniu przyczepności kół samochodu przy dużej prędkości i kontrolowanie poślizgu na jak najdłuższym odcinku.

Top Gear - jego nadawanie rozpoczęto w 1977, początkowo prowadziła go znana prezenterka BBC Angela Rippon. Program zaczynał jako typowy informacyjny magazyn motoryzacyjny, prezentujący nowe modele samochodów i inne zagadnienia związane z motoryzacją, jak bezpieczeństwo na drodze. Wielki wzrost oglądalności Top Gear nastąpił….


Chip Foose - w stosunkowo krótkiej karierze, Chip Foose dorobił się pokaźnej liczby projektów i innych osiągnięć, które jak na jego młody wiek były bardzo dobre. Chip urodził się w Santa Barbara w Californi i samochody miał już we krwi. Zaczął pracę w firmie ojca, gdzie wyspecjalizował się w projektowaniu. W wieku dwunastu lat, Chip miał już pięcioletnie doświadczenie w siedzeniu za kółkiem i pomalował swój pierwszy samochód: Porsche 356.

    Boyd Leon Coddington - urodzony 1944 jest właścicielem firmy Boyd Coddington Hot Rod Shop i gwiazdą American Hot Rod na kanale Discovery Channel. Coddington dorastał w mieście Rupert, w stanie Idaho, gdzie w wieku 13 lat, dostał swój pierwszy samochód, a był to Chevrolet Truck z 1931 roku.

Rysunek – nie bez powodu dałem to zainteresowanie na sam koniec. Dział rysunku jest najbardziej rozbudowany ze wszystkich pasji w zakładce hobby room. Rodzajów tej sztuki jest naprawdę bardzo wiele. Ja skupiłem się tylko na tych odmianach tej sztuki, które moim zdaniem są najładniejsze i najciekawsze. Dodatkowo w galerii umieściłem kilka swoich prac, może nie są one tak wspaniałe jak przedstawionych tu artystów, ale do najgorszych chyba nie należą.

Maj 02 2010